Gold Ekspertiz Paketi

Paket Özellikleri

225 TL
 • Aydınlatma Elektronik Kontroller
 • Motor Mekanik Kontroller
 • Mekanik Alt Kontroller
 • Boya Kontrolleri
 • Kaporta Değişen Kontrolü
 • Diagnostik Test (ODB)
 • Dyno veya Yol Testi
 • Süspansiyon Testi
 • Yanal Kayma Testi
 • Fren Testi

Gold Ekspertiz Paketi

Alacağınız Gold Oto Ekspertiz Paket ile aracınızın; genel durumunu net bir şekilde öğrenirsiniz.

Yüksek model araçlarda tavsiye ettiğimiz bir pakettir.
 

 • Aydınlatma Elektronik Kontroller
 • Motor Mekanik Kontroller
 • Mekanik Alt Kontroller
 • Boya Kontrolleri
 • Kaporta Değişen Kontrolü
 • Diagnostik Test (ODB)
 • Dyno veya Yol Testi

Motor Mekanik Kontrolleri:
Oto ekspertiz motor ekspertiz raporunda;
Uzman ekspertiz tarafından motorun genel durumuna bakılır. Motorun yağ yakması var mı? motorda üfleme olup olmadığı, motor elektrik aksamının uygun olup olmadığı, sıvı kanalların sızdırıp sızdırmadığı, klima gazı ve kaçakları, turbo sisteminin genel durumu, EGR kontrolleri, motor sesinin dinlenmesi, görünen tüm kayışların incelenmesi, yağ sistemlerinin kontrolleri sağlanır. Motor ekspertizi alacağınız araçta önem arz eder ve size güvenli bir sürüsün yanında ciddi maliyetlerden kurtarır. 

Aydınlatma Elektronik Kontrolleri:
Aracın içinde yada dışında çizik, çatlak, göçük, kırık, zede, yanık, yırtık, deforme, leke, dolu hasarı gibi hataların kontrolü ile başlanıp aracın iç ve dış aksamında çalışmayan, işlevini yitirmiş her herhangi bir buton, tuş, düğme, kol vs olup olmadığının kontrol edilerek raporlanmasıdır.
Bu işlemler önemsiz görünsede alıcı tarafından önemlidir ve yarın aracınızı satmaya karar verdiğinizde satma hızına etki edecektir. 

Mekanik Alt Kontroller:
Uzman ekspertiz tarafından tüm Mekanik aksamlar incelenir. Yaylar, aks ve körükleri, fren sistemi, tekerlek bilyeleri, şanzıman geçin boşluk sistemi, difrensiyel boşluk ve yağ sızdırmaları, burçlar, rot kolları, vb Mekanik kontrollerin tamamı incelenerek ayrıntılı rapor hazırlanır.
Mekanik ekspertiz güvenli araç kullanımı için önem arz etmektedir.  

Boya & Kaporta Kontrolleri:
2. el araç alım satımlarında aracın piyasa değerini etkileyen durumların başında kaporta ve boya oto ekspertiz raporu gelmektedir. 
Boya, değişen, sök tak işlem görmüş araçlar piyasa değeri orjinal araçlara göre ciddi ölçüde değer kaybı yaşamaktadır. 
Aracın kaportasının boyalı olup olmadığını son teknoloji cihazlar ile micron değerlerine bakılır.
Kaportanın birleşim yerlerinde işlem olup olmadığının kontrollleri yapılır.
Son olarak uzaman personel gözle kontrol ederek, teknik verilerin doğruluğunu teyit eder ve kaportada çizik, ezik, göçük vb.. durumları inceleyip rapora ekler.

Dyno ve Yol Testi:
Dinamometre test cihazı üzerinde düz vites ve otomatik vites, önden yada arkadan çekişli otomobillerde motorun gücünü (beygir), torkunu ölçmeye yarar. Aynı zamanda vites geçişlerinin uygun olup olmadığı test edilir.
Motorun egsozundan duman atıp atmadığıda gözlenmektedir. 
Bu test motor performansı yani motorun beygir güç testi olarak değerlendirilir, kesinlikle motor ömrü değildir. Piyasada DYNO  TEST olarak bilinen bu test, alacağınız araca uzman görüşü doğrultusunda araca zarar vermez.

Diagnostik Test (ODB)
Oto Arıza Tespit cihazıyla her marka ve model araç için bilgisayarlı arıza tespit cihazı kullanarak motordaki varsa arızaları tespit ediyoruz. Gelişen otomotiv teknolojileri ve araçlarda elektronik uygulamaların yaygınlaşmasıyla araç arıza tespit cihazlarıyla arızanın tespiti hem çok kolay hemde kesin sonuç vermektedir. Araçlar üzerinde yeni sistemlerin giderek daha fazla kullanılması sebebi ile sadece profesyonel arıza tespit cihazı ile yeni sistemlere zarar vermeden güvenli ekspertiz hizmeti veriyoruz. Bu sayede araç alım satımlarında tarafların güvenle alış veriş yapmalarının en önemli unsuru olan sağlam ya da arıza raporunu güvenle müşterilerimize sunabiliyoruz. Sürekli gelişen otomotiv teknolojileri ve araçlarda elektronik uygulamaların yaygınlaşması sebebiyle test cihazları her geçen gün önem kazanıyor. Araçlar üzerinde yeni sistemlerin giderek daha fazla kullanılması sebebi ile sadece profesyonel diyagnostik cihazlar ile yeni sistemlere zarar vermeden güvenli servis hizmeti veriyoruz.
Bu sayede araç alımlarında birçok sorunu ortadan kaldırmış oluyoruz.
Gelişen otomotiv sektöründe hata payını sıfırlamak ve aracınızın yıpranmasının önüne geçmek için son teknoloji diyagnoztik cihazlarla aracınıza zarar vermeden ölçümler yapılmaktadır.

Ekspertiz360.com ile kendinizi garantiye alın.